11 березня, православний світ відзначає день святого Сафронія. Народився та проживав хлопець в Дамаску. В юнацтві любив вивчати різні науки та вів благочестивий спосіб життя.
В Єрусалимі він зустрів ієромонаха Феодосійської святої обителі Іоанна Мосха. Разом з ним він відвідував різні православні монастирі та записував розповіді місцевих жителів про життя. Згодом ними була написана книга «Лимонарій», яка стала відомою на весь світ.
Іоанн та Софроній вимушені були втекти з Палестини й ховатися в Антіохії, щоб врятуватися від навали персів. Потім вони оселилися в Єгипті, де Сафроній тяжко захворів. Тоді він вирішив стати ченцем, а обряд постригу провів для нього Іоанн.
Разом вони залишились в Олександрії, у святого патріарха Іоанна Милостивого. Через деякий час у Сафронія почали сильно боліти очі, тоді він помолився святим безсрібникам Киру та Іоанну, після чого йому було дароване зцілення.
Згодом в Олександрії стало небезпечно залишатися. Тоді він разом з Іоанном вирушили в Константинопіль, проте під час переїзду Іоанн помер.
Святий Сафроній отримав сан патріарха, коли помер святитель Модест. Потягом двох років він прожив під облогою мусульман. Вони впустили їх в місто, виставивши умову, щоб ті не займали святині. Проте мусульмани порушили угоду, а Сафроній, не витримавши осквернення святинь, помер.
За життя святий написав багато богослужбових молитов та книгу про «Житіє преподобної Марії Єгипетської».
Народні прикмети в цей день.
Після свята холодних днів стає менше — до теплого літа.
Миші побігли в поле, чекайте неврожайного року.
Вночі лежить іній — день буде безсніжним.
Граки літають зграєю в небі, а потім опускаються стрілою вниз — погода буде холодною та негожою.
Журавлі літають швидко та низько — до поганої погоди.
Після обіду почався північний вітер — червень буде дощовим.
Лебеді купаються в ставках — до потепління.