23 серпня — святого Лаврентія. Що можна та чого не варто робити в цей день усім жінкам

23 серпня, православні християни вшановують пам’ять святого Лаврентія. Він народився в 3 столітті на Піренейському півострові в місті Оска. Його вчителем був архідиякон Сікста. Пізніше Лаврентій сам став дияконом та наглядав за церковним майном.

Під час правління імператора Валеріана були влаштовані гоніння на християн. Святого схопили та кинули у в’язницю, де він попри все продовжив проповідувати християнство. Язичники намагалися змусити Лаврентія відвернутися від Господа та прийняти язичництво, але святий був непохитним. Розлючений правитель наказав покласти його на розпечену металеву решітку.

Праведник міг зцілювати хвороби очей.

Традиції в цей день.

Молодиці вранці йдуть на водоймища, щоб вмитися та зберегти красу. Також, невелику кількість води несли в дома людей похилого віку. За повір’ям, вода сьогодні має цілющу силу та допомагає при болях в суглобах. За звичаєм, сьогодні слід погладити 2 котів. Спочатку чорного, який забере негативні думки, а потім – білого, щоб вони завжди були світлими.

Жінки в цей день виносили подушки на вулицю сушитися, але стежили, щоб чужі люди їх не чіпали. Вони могли навести пристріт, через що з’являлося безсоння або снилися кошмари.

Щоб залучити до себе успіх та щастя, можна провести спеціальний ритуал й зробити обереги. Кожного ранку, виходьте на двір, читайте замовні слова, бажаючи собі щастя та прохаючи зберегти від бід й негараздів.

Також, можна набрати чисту воду в ємність, розташувати на столі та трикутником запалити три свічки навколо. Прочитайте замовний текст на успіх та щастя й попросіть воду відігнати негаразди. Після цього встаньте у ванну та облийте себе цією водою. Не витирайтеся, вода повинна висохнути сама.

Придбайте фігурку трилапої жаби, слона, черепахи або коня та поставте вдома. Або пшеничні зерна та подрібнений сушений реп’ях змішайте, додайте пару крапель рідкого меду й розтоплений віск з церковної свічки. Утворіть з маси кульку та покладіть її в мішечок з тканини. Завжди носіть цей талісман з собою.

Народні прикмети в цей день.

Яка погода сьогодні – такою буде протягом всієї осені.

Якщо вранці іній – до ранньої та суворої зими.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!