22 вересня — день праведних Іоакима та Анни. Що потрібно зробити кожному господарю в це свято

22 вересня, православний світ відзначає день праведних Іоакима та Анни. До моменту появи на світ Діви Марії, подружжя тривалий час не мало дітей. Вони були у відчаї, тому щодня в молитвах благали Господа про радість стати батьками. Якось Іоаким прийшов в церкву з дарами для

Всевишнього, але його вигнали через бездітність. Тому, він усамітнився в пустелі, де протягом 40 днів безупинно молився. Тоді до нього спустився янгол та приніс звістку про швидке народження доньки, яку просив назвати Марією й віддати на служіння Богу. В той самий час янгол з’явився й до Анни з тією ж звісткою. 9 місяців потому у подружжя народилася донька.

Традиції в цей день.

Сьогодні потрібно оновити вогонь в оселі. Тому, в нього кидали старі речі, щоб захистити родину від хвороб, пристріту, псування та негараздів.

Дітлахів вранці виводили на поріг та обливали холодною водою.

Наречені та подружжя, що чекають на немовля печуть сьогодні солодкі здобні пироги й пригощають родину, сусідів, повитух.

Також, повитухам дарували різні подарунки та підношення.

Дітям слід поводити себе смиренно та благоразумно, слухатися батьків, вибачатися перед ними за дурниці й пустощі.Ввечері всі збираються за святковою вечерею та поминають покійних рідних.

За повір’ям, жінки повинні помолитися сьогодні про своїх дітей, тоді вони обов’язково будуть почуті.

Ті, хто народився 22 вересня вважаються здібними до лікування та акушерства.

Дівчата, що народилися в цей день у майбутньому можуть стати медсестрою або повитухою, а хлопці — лікарями та травниками.

Горобці близько від осель літають та з рук їдять — до гостей або народження дитини.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!