9 травня, православний світ відзначає день Миколи. Святий народився у 3 столітті в родині заможних християн, в Туреччині. З дитинства батьки виховували його в православній вірі та брали з собою на Літургії. В дорослому віці Микола пішов в релігію та дотримувався посту. Пізніше став священником та наставляв вірян. Святий навчав інших молитвам та надавав допомогу, коли це було необхідно. Микола відрізнявся відкритістю та щедрістю й роздав свою спадщину нужденним. Християни любили та поважали його. Через деякий час Микола став паломником та відвідав місця, де ступала нога Бога. Потім його обрали архієпископом в Мирі. Праведник врятував моряків в сильний шторм, зміг повернути до життя матроса, що розбився при падінні з щогли та врятував невинних від страти. Після смерті святого, мощі почали мироточити.
Традиції в цей день.
Раніше вважалося, що в цей день весна передає кермо літу. Стає спекотніше та сонце починає палити. Селяни на свято вигадували молитви, які потім передавали з покоління в покоління. Християни звертаються до святого Миколая, як до Господа, але церква цього не схвалює. Християни зі всього світу почали приходити до них, щоб зцілитися та позбутися бід.
Святкувати день Миколая почали з 11 століття. Для греків це не було особливим святом, бо це був день пам’яті втрати мощей святого.
В церквах проводять богослужіння, християни моляться святому та просять допомоги.
Щоб зцілитися від хвороб, стати багатим та зустріти своє кохання, слід правильно читати молитву. Поки триває богослужіння, не можна молитися святому. Краще зробіть це вдома, наодинці. Протягом 40 днів моліться святому та висловлюйте подяку. Звертатися з проханнями та бажаннями можна лише після молитви.
Після церкви сходіть в баню та помийтеся, одягніть нову чи чисту білизну, чистий й охайний одяг. Хлопці одягалися в світлі штани з льону, сорочку та зав’язували атласний пояс, а дівчата — сарафани.
Сьогодні, обов’язково, потрібно допомогти нужденним — дати грошей або їжу. Господині вранці починали прибирати двір, будинок та сільськогосподарські будівлі. Також, вони готували оладки, салати, суп з домашньої локшини та накривали стіл.
На свято дуже чекають діти, бо отримують від святого Миколая подарунки. Це можуть бути книжки, солодощі та іграшки. Подарунок ховають під подушку або в шкарпетки над каміном.
Худобу й домашніх улюбленців годували смачною їжею та давали довго гуляти.
Свято проводять в сімейному колі, тоді святий Миколай буде покровителем родини та буде виконувати бажання.
Народні прикмети в цей день.
Дощить — до врожайного літа.
Хороша погода, чекайте теплого літа.
Посушлива погода та вітер — в травні й червні вже буде перший врожай.
Птахи високо в небі літають — буде сонячно та ясно, низько — до дощу.
Голосно квакають жаби — до щедрого врожаю овочів, фруктів й злаків.
Кульбаби закрилися, чекайте негожої погоди.