21 листопада, православний світ відзначає день «Архангела Михаїла», який був борцем з нечистою силою.
За переказами, Архангел разом зі своєю армією вигнав Люцифера та його послідовників з небес. Відтоді Михаїл захищає світ від темних сил. Українці вважають його покровителем Києва. Образ Михайла прикрашає герб, на якому він зображений з мечем в руках. Наші пращури вірили, що грім на небі символізує битву Архангела з темними силами. Його стріли завжди знаходять всіх демонів, куди б ті не ховалися.
Традиції в цей день.
Саме на день святого Михайла зазвичай випадає густий сніг. Через тиждень після свята починається Різдвяний піст, який продовжується протягом 40 днів. Тому, люди накривають стіл з великою кількістю страв та запрошують гостей, таким чином залучаючи в дім достаток.
Щоб зустріти гарного чоловіка та вийти заміж, молода дівчина повинна була спекти пиріг, принести його до ікони Святого Михайла й помолитися.
В цей день забороняється займатися важкою працею, крім тих, кому потрібно працювати не по своїй волі або якщо людина робить це з добрими намірами. Не можна сваритися, вступати в суперечки, підвищувати голос та конфліктувати. Краще знайти мирні способи вирішення проблем та пробачити всі образи.
Народні прикмети в цей день.
На вулиці йде мокрий сніг, чекайте гарного врожаю наступного року.
На вулиці туманна погода, тоді вона буде триматися такою аж до Миколая.
Ніч ясна — до сніжної зими.
В цей день йде дощ, чекайте на теплу та суху весну.
На деревах іній – до сніжних заметів.
З полудня дме вітер, чекайте теплої погоди в грудні.
Морози сьогоднішнього дня протримаються до Різдва.