20 травня — день Купальниці. Все що потрібно зробити кожній жінці, щоб бути здоровою

20 травня, православний світ відзначає день Купальниці.

Традиції в цей день.

Коня завжди вважали благородною істотою, що символізує владу та мудрість, тому ставилися до нього шанобливо. Щоб залучити в оселю багатство, на даху розташовували фігурки, виготовлені з дерева. Також, ховали череп жеребця в фундаменті під час будування нового будинку. Коні завжди тяжко працювали, допомагали орати поля, перевозити тяжкий гріх, але попри все господарі шанували цих тварин, вчасно мили та вичісували їх.

На свято всіх коней виганяли на берег та ходили з ними декілька разів по річці, потім обливали декількома відрами води, яку вигрівали на сонці. Також, цією водою напували коней. За повір’ям, сьогодні вода набуває цілющих властивостей, надає тваринам здоров’я, захищає від хвороб та нечистих сил. Через це свято й називають Купальницею.

Люди вранці ходили набирати  річкову воду та залишали на подвір’ї. Протягом дня вона насичувалася сонячними променями. Потім цією водою потрібно було облити себе, домочадців та сусідів, які приходили в гості. Такий обряд заряджає позитивною енергетикою, зміцнює імунітет та лікує від хвороб.На свято люди вирушали один до одного в гості, щоб попросити насіння. За прикметою, чуже насіння дасть більше сходів. Красти останнє зерно забороняється. Намагалися поділитися так, щоб вистачило всім.

В цей день забороняється лінуватися. Потрібно зайнятися хатніми справами, привести до ладу город, сіяти буряк, моркву, огірки та гарбузи. Потім все насіння потрібно полити сонячною водою та молитися про великий врожай.

Народні прикмети в цей день.

Протягом дня йде дощ — літо буде довгим, а вересень — теплим.

Захід має червоне забарвлення — до дощів та вітрів.

Сонце на світанку має різнокольорові промені, чекайте зливи.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!