2 серпня – Ільїн день, Ілля пророк: що можна та чого не варто робити усім християнам

2 серпня, православний світ відзначає день Іллі. Народився в Галаадській Фесфії. Після народження немовля, його батько побачив видіння, в якому благочестиві люди говорять з дитиною, сповивають та напувають вогнем. Змалечку Ілля виховувався в смиренні та покірности, а також, в любові до Господа. В юнацькому віці пішов жити в пустелю, де тримав суворий піст та кожного дня читав молитви. Ілля викривав язичників та підтримував чистоту християнської віри. Якось він викрив одного правителя в ідолопоклонстві. Його дружина планувала встановити язичницький культ в царстві Ізраїля. Всевишній явився до пророка та вказав йому шлях до Ахави. Ілля приніс послання, якщо правитель не відречеться від язичництва, то в царство прийде голодомор. Ахава не повірив його словам та на наступний день прийшла посуха та голод. Ілля пішов в пустелю, там його годували ворони.

Через деякий час він повернувся в Ізраїль та сказав людям — це було покарання за те, що вони не послухалися та відреклися від Господа. В якості доказу Ілля запропонував експеримент – принести жертву Ваалу та Всевишньому. Хто прийде за підношенням, той є істинним творцем. За наказом Ахава принесли дрова та закололи великого бика. Потім правитель звернувся до Ваала та попросив послати з небес вогонь, але нічого не відбулося. Ілля зробив інший жертовник, куди поклав дрова та облив водою. Потім він помолився Всевишньому та з неба спустився вогонь та запалив деревину. Після такого дива, люди увіровали в Бога. За свою відданість та любов до Всевишнього, Ілля пішов в Небесне Царство на вогняній колісниці.

Традиції в цей день.

На свято в церквах проводять літургію. Після ранкового богослужіння, християни готуються до вечірнього застілля. Жінки тушкують м’ясо, печуть хліб та коржі, дістають соління. За стіл запрошують рідних, друзів, сусідів та простих подорожніх. Їжу, що залишилася, роздають бідним. Потім влаштовуються гуляння з піснями, хороводами навколо вогню та традиційними іграми.

Сьогодні не можна займатися польовими роботами або хатніми справами, інакше святий розгнівається.

Від сьогодні та в наступні дні вже не можна купатися у відкритих водоймах, бо можна застудитися.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!