20 січня — святого Євтимія. Що заборонено робити в цей день усім господарям

20 січня, православний світ відзначає день Євтимія Великого. Його батьки тривалий час не могли мати дітей. Тоді вони почали молитися та пообіцяли віддати своє дитя на служіння Всевишньому. Бог почув їхні молитви та незабаром в них народився син.

У трирічному році Євтимій втратив батька, а мати віддала хлопчика в міський монастир, де він виховувався у єпископа. Святий був освіченою людиною й підлітком він прийняв сан ченця.

Святий бажав жити на самоті, тому вирушив в пустелю, щоб оселитися там. Через деякий час, в тому місці ним був заснований монастир, за що Всевишній нагородив його цілющими силами.

Традиції в цей день.

В давнину, саме в цей день справляли весілля. За повір’ям, пара, що повінчається на свято Євтимія, матиме щасливе життя.

Наречені намагалися відсвяткувати весілля до початку Великого посту, бо під час нього одружуватися та свататися категорично забороняється.

Господині робили всі хатні справи з обережністю. За прикметою, в цей день не можна ранити руки, бо можна закликати хворобу в дім.

На свято забороняється співати після заходу сонця, інакше чекайте сліз найближчим часом.

В цей день не слід перебирати продукти, особливо це стосується круп, бо в дім прийдуть сварки та непорозуміння.

Ні в якому разі не підіймайте нічого з землі чужого, інакше залучите в дім злидні.

Загубити річ в день Євтимія погана прикмета, яка принесе постійну нестачу грошей.

Наші пращури проводили обряд хрещення немовлят через тиждень після їх народження. А більш слабких хрестили майже одразу, як вони народилися. Вибір ім’я залежав від того, якого святого шанували в цей день. Таким чином у дитини з’являвся янгол-охоронець, який захищав  її на протязі всього життя. Через це, святкуванню іменин надавали більшого значення, ніж дню народження.

Людям слід оберігати власне ім’я, не часто його промовляти, проте робити це потрібно чітко та впевнено. Тоді ваша доля буде зміцненою, бо енергетика нашого імені та життя йдуть поряд один з одним. Саме тому, не змінюйте своє ім’я, якщо для цього немає істотних причин, інакше й доля може змінитися, а також можна позбутися янгола-охоронця.

Якщо в одружених людей в іменах присутні одна, а краще 2-3 однакові літери — це гарна прикмета. Тоді вони матимуть щасливе та міцне подружнє життя.

Також, гарною прикметою є, коли одружуються дві людини з однаковим ім’ям.

Народні прикмети в цей день.

На свято стоїть сонячна та тепла погода — весна буде ранньою.

В цей день дме сильний вітер – до дощового літа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!