2 червня — Тимофій Грядочник: історія, традиції та прикмети свята, про як слід знати

2 червня, православний світ відзначає день Тимофія. Він народився в Литві. В 25-річному віці покинув батьківщину через міжусобні війни. Забравши дружину та всю свою родину, він вирушив в місто Псков. Довмонт до переїзду дотримувався язичництва, але потім вирішив прийняти християнську віру та пройшов обряд хрещення отримавши ім’я Тимофій. Оточуючі любили його та поважали. Через деякий час населення вирішило обрати його князем. Протягом 33 років Довмонт був справедливим та відважним правителем. Він одружився на дочці князя Дмитра. Таким чином відомості про нього збереглися в літописі. Щоразу, беручи до рук зброю, він входив в храм, де його благословляв особистий духівник. Після кожної перемоги, Довмонт зводив новий храм на честь того святого, в день шанування пам’яті якого сталася подія.

Традиції в цей день.

2 червня християни моляться святому та просять гарного врожаю. Селяни слідкують за новими сходами. Якщо починає сохнути або скручуватися листя, значить хтось з сусідів бачив, як висаджувалися ці культури та зглазив.

Раніше свято відзначалося в кінці травня, тому наші пращури висаджували в цей час овочі. У наш час свято відзначають в червні. Тому, хто не встиг нічого посадити до цього часу, той чекає наступного літнього місяця.

Народні прикмети в цей день.

Скільки йде дощ сьогодні — стільки буде сонця влітку.

Злива — до сильного снігопаду через півроку.

Велика кількість шишок на ялинці — буде щедрий врожай аґрусу та огірків.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!