2 березня — Феодора Тирона. Що потрібно зробити кожній жінці в цей день

2 березня, православний світ відзначає день Феодора Тирона. Святий родом з Амісії, народився в 3 столітті. Він був християнином та воїном мармарітського полку. Коли престол займав імператор Галерій, почалися гоніння на християн. Феодор залишився вірним християнству, за що був схоплений та приречений на голод. Згодом всі побачили, що святий досі живий та голод не вбив його, бо він постійно молився. Тоді Феодора піддали страшним тортурам, але він стійко витримав всі знущання. Розлютившись, імператор наказав спалити святого.

Традиції в цей день.

Сьогодні незаміжні жінки проводять обряди ворожіння на долю. В сутінках вони виходять на вулицю та дивляться, хто першим зустрінеться на шляху. Жінка – до заміжжя.

На свято не можна дивитися на нічне небо. Побачити падаючу зірку – до хвороби або смерті. Жінки не залишали недороблену роботу на всю ніч на видному місці. ЇЇ слід сховати в коробку, тричі перехрестити та помолитися. За повір’ям, кікімора вночі може розірвати рукоділля або сплутати нитки.

Вважається, що Феодор повертає речі, які колись вкрали або загубили. Він може знайти навіть зниклу людину. Християни, також, моляться святому про захист житла від злодіїв.

Люди вірили, що в будинку проживає не лише Домовик, а ще його родич Воструха. Він зазвичай ховається за піччю або на горищі. Воструха може почути будь-який звук та якщо хтось наблизиться до будинку, він буде голосно кричати, через що грабіжник, злякавшись, втече. Тому, люди дуже поважали духа й він був не таким вередливим, як Домовик.

Під час переїзду на нове місце, духів слід покликати з собою. Намагайтеся частіше лишати для них різні смаколики. Попросіть Воструху оберігати житло від чужаків. Також, він охороняє непорочність дівчат.

Щоб повернути додому зниклу людину, потрібно провести ритуал, для якого знадобиться замок та ключ, чорна тканина, невелика мотузка й річ людини, що зникла. Людина, що проводить ритуал, має зняти з себе прикраси, навіть хрестик, одягти сорочку з довгим рукавом та розпустити волосся. Тканину слід розстелити поряд з вікном, покласти на неї річ зниклого, а зверху замок. Ключ потрібно повісити на мотузку, зав’язати та повісити на шию. В три години ночі, потрібно відкрити вікно, встати на тканину та прочитати замовляння. Потім зняти ключ, вставити в замок та замотати в чорну тканину все разом. Сховайте все в затишному місці до тих пір, поки людина не повернеться.

Народні прикмети в цей день.

Густий туман – до холодного травня.

Багато снігу, чекайте дощового квітня.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!