6 лютого — день Вуколи. Чого в жодному разі не можна робити, та на що звернути увагу

6 лютого, православний світ відзначає день Вуколи. Він був першим єпископом Смирнським в Малій Азії та провів обряд хрещення для багатьох прихильників язичництва, навернувши їх до християнства.

Традиції в цей день.

В селі зазвичай в цей день народжувалося багато телят. Згідно цього є багато прикмет, по яких визначали, якої статі буде теля та як довго йому судилося жити. Також, сьогодні моляться про вдале народження телят.

Літні люди на свято передбачали погодні умови влітку та навесні.

Коли корова отелилася та її молоко знов можна вживати, жінки варили кашу й робили на неї замовляння, щоб був великий приплід, а худоба була здоровою.

Якщо в цей день буде відлига, чекайте поганого надою.

Телята народилися однакового кольору – гарна прикмета, різного – до біди.

Якщо корова лягла спати головою до сходу – вдень народиться теля, до заходу – отелення відбудеться у вечірній час. Покличте худобу через вікно на горищі, щоб вона сама до хліву поверталася.

Якщо в цей день корова народила теля, потрібно поставити перед нею відро з теплою водою, щоб молоко було теплим. Новонароджене теля заносили в будинок, щоб вберегти від застуди.

Жінки сьогодні запалюють чебрець, щоб покращити смакові властивості молока та щоб телята були здоровими. Їх не можна гладити по спині, інакше вони хворітимуть.

Самотні люди моляться в цей день, щоб найближчим часом зустріти своє кохання.

Народні прикмети в цей день.

Тріскучий мороз – до ранньої весни, бездощового та спекотного літа.

Холодна погода, чекайте теплої погоди в березні.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!