19 березня — день Марфи та Аркадія: що можна та чого не варто робити усім господарям

19 березня — православний світ відзначає день Марфи та Аркадія. Аркадій народився в 4 столітті. В юнацькому віці почав здійснювати чернечі подвиги. Його 42 учнів жорстоко вбили за приналежність до християнства. Аркадій власноруч поховав кожного з них.

Марфа жила в Царицині. Батьки її були заможними людьми, тому дівчина навчалася в гімназії, а потім поїхала в Петербург для подальшого навчання. Там вона познайомилася з Іоанном Кронштадтським, який був провидцем. Він сказав, що Марфа повинна подолати складний шлях та благословив її на юродивий подвиг. Від тоді дівчина ходила по землі та проповідувала Слово Боже, відмовившись від всього мирського.

Традиції в цей день.

В цей день селяни ходили навколо колодязів та притоптували сіно. За повір’ям, це очистить воду в колодязі та наділить її цілющими властивостями.

19 березня забороняється поряд з колодязем пліткувати, сваритися, вживати алкоголь, палити та лихословити.

Щоб захистити дітей від псування на 7 років, проводять спеціальний ритуал. Візьміть глечик з глини або кераміки та зберіть талу воду. Запечатайте та закопайте в лісі між двох осик, промовляючи спеціальне замовляння.

Якщо дитина зурочена, в неї погіршується сон, з’являється дратівливість, тривога, часто хворіє застудою або підвищується температура, з’являється апатія та млявість. Також, дитина може плакати без причини та влаштовувати істерики, немає апетиту, нудота й блювота.
Щоб зняти пристріт з дитини, слід дочекатися спадної фази Місяця або неділі та провести обряд.

Перший варіант підійде лише для хрещених дітей. Мати та дитина повинні вдягти натільні хрестики та встати поряд з порогом, щоб він опинився між ніг. Матір повинна налити святої води собі в долоні та вмити нею дитину. Потім вона обтирає її подолом спідниці або сукні. Процес потрібно повторити тричі.

Щоб захистити дитину від пристріту, потрібно, щоб вона постійно носила хрестик після обряду хрещення. Не можна, щоб сторонні люди дивилися на дитину, коли вона спить. З зовнішнього боку прикріпіть шпильку до одягу малюка. Вона повинна бути добре застебнутою. Не дозволяйте дітям приймати цукерки та будь-що інше від незнайомих людей.

Народні прикмети в цей день.

Дятел стукає по дереву — до пізньої весни.

Морозна погода, чекайте посушливого літа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!