Categories: Релігія

5 січня — другий Святий вечір (Голодна кутя). Як правильно провести цей день, та що потрібно зробити

5 січня, православний світ відзначає Святвечір перед Хрещенням Господнім.

Традиції в цей день.

Протягом всього дня потрібно дотримуватися посту, наводити лад в домі та займатися приготуванням страв, які ввечері будуть на святковому столі. Головною стравою є кутя та напій із сухофруктів. Також, можна приготувати вареники з грибами, запечену картоплю, квашену капусту та страви з бобових культур.

Обрядом молодих дівчат було вмивання снігом, щоб шкіра була здоровою, чистою та сяючою.

За прикметою, кинутий в колодязь сніг, зберігатиме воду чистою протягом всього року.

В ніч з 5 на 6 січня, зверніться з молитвою до Всевишнього та попрохайте допомоги. Щира молитва обов’язково буде почута, але звертатись потрібно, дотримуючись певних правил. Настрій має бути позитивним, обов’язково потрібно висловити подяку за все, що у вас є та покаятись у гріхах. Прохання має бути чітким та зрозумілим й прохайте лише добра для себе або для інших.

Щоб дізнатися чи відкрилися небеса, налийте в ємність води та розташуйте на підвіконні близько опівночі. Щойно вода почала хвилюватися — це означає, що настав час звернутися з молитвою до Всевишнього.

Також, бажання можна загадати за допомогою аркушу паперу, розрізаного на 12 смужок, де на кожному буде написане бажання. Їх слід покласти під подушку, а коли прокинетесь, не дивлячись, дістаньте 3 з них. Те, що випало, здійсниться в цьому році.

Народні прикмети в цей день.

Небо ясне й на ньому багато зірок, чекайте спекотного та посушливого літа.

На дворі похмура погода — до багатого врожаю грибів.

В цей день дме сильний вітер та заметіль — літо буде холодним та дощовим.