17 серпня — день Явдохи. Чого не можна робити в це свято усім господарям

17 серпня, православний світ відзначає день Явдохи. Вона народилася в 4 столітті. Потрапивши у полон, була доставлена в Іран. Після невдалих спроб примусити дівчину зректися Господа, її кинули в темницю, де жорстоко знущалися над нею та катували. Однак, віра Євдокії була міцною, тому її наказали стратити через усікновення голови.

Традиції в цей день.

З цього дня починаються затяжні дощі. Через це починало гнити сіно. Іноді день Явдохи бував сухим та сонячним, тоді селяни вирушали в ліс на збір малини.

Після 17 серпня огірки зазвичай вже мають гіркий смак. Тому, городники збирають сьогодні останній вражай та заготовляють на зиму — маринують, солять або квасять.

Також, в цей день слід зібрати звіробій та покласти в кожному куточку оселі. Невеликий букетик вішають над вхідними дверима, щоб захистити оселю від нечисті. Якщо в дім зайде недобра людина, звіробій змусить її раптово засміятися або заплакати та піти.

Сьогодні не можна проводити ніяких фінансових операцій. Якщо взяти в цей день в руки гроші, родина буде жити в бідності. А якщо позичити гроші, ніколи не вдасться погасити борги.

Щоб в будинку не було фінансових труднощів, потрібно викинути старі журнали, газети, взуття, одяг, зламану побутову техніку, чужі речі, старі гаманці, тріснутий посуд та дзеркала, звірині опудала й шкіри.

Не можна змітати голою рукою крихти хліба зі столу.

Не можна залишати унітаз відкритим, закривайте його кришкою.

Віник повинен стояти помелом догори.

Не можна свистіти в оселі.

Народні прикмети в цей день.

Яка погода в цей день — такою буде в листопаді.

Якщо вівці та кози стали спиною до вітру — до негожої погоди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!