16 січня — день Гордія. Що потрібно зробити кожному господарю в це свято

16 січня, православний світ відзначає день Гордія. В народі свято має назву «Малахія». За повір’ям, в цей день голодні відьми, які повертались з гулянок, задоювали корів до загибелі. Тому, віряни захищали худобу, поклавши поряд з хлібом гілочки з осичини, а над воротами вішали сальну свічку — це повинно було прогнати нечисті сили. Також, можна попрохати домовика пригледіти за худобою.

Традиції в цей день.

В Гордіїв день пишаються своїми батьками, але не можна хвалитися власним здоров’ям, достатком, дітьми, інакше святий все може відібрати.

Коли хтось йде доїти корову, він повинен робити це наодинці, щоб не навести псування на худобу. Хлів слід обмести віником, при цьому обходячи корів повз, щоб вимести усю нечисть. В Гордіїв день коровам давали борошняну або вівсяну кашу, приготовану на молоці й приносили її в тому посуді, в якому і варили.

В цей день прийнято молитися за психічно хворих.

Також, слід пригадати всі свої добрі справи, похвалити близьких та приділити всім увагу.На свято не можна працювати у вечірній час. Молоді дівчата в цей день проводили обряди ворожіння.

За прикметою, діти народжені 16 січня, з легкістю можуть відрізняти добро від зла та відчувають природу. Їхнім камнем-талісманом є гранат та аметист, який слід завжди мати при собі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!