3 листопада — Анна Холодна: на що слід звернути увагу в цей день, та чого не можна робити

3 листопада, православний світ відзначає день святої Анни. Вона жила в 11-12 століттях. Її батьком був київський князь Всеволод Ярославович. Батьки виховали добре доньку й вона отримала гарну освіту, вивчала філософію, історію та грецьку мову.

В юнацтві дівчина заручилася з сином правителя Костянтином Дукою, але не з власної волі. Однак, юнак став ченцем, тому весілля зірвалося. Анна теж вирішила присвятити своє життя Господу. Вона разом з мамою вирушила Візантією. Анні дуже сподобались місцеві храми, тому вона попросила батька побудувати такі самі на Русі.

Всеволод заснував Андріївський монастир та присвятив його своїй доньці, де вона стала ігуменею. Анна заснувала першу дівочу школу, навчала дівчат грамоті, ремеслам, домашньому господарству та співу.

Традиції в цей день.

Жінки сьогодні займаються хатніми справами.

Молодиці ввечері займаються рукоділлям — вишивають, шиють, плетуть та в’яжуть. Особливих гулянь не відбувається в цей день.

Зазвичай родина збирається за одним столом, всі п’ють чай з млинцями та пирогами. З дому намагалися не виходити. За повір’ям в цей день вулицями гуляє нечисть.

В день святої Анни часто звертаються до знахарів та відунів. Вони допомагали змовами та відганяли нечисть. Також, могли зняти пристріт та порчу.

Люди, народжені в цей день, справжні майстри, які можуть все.

Народні прикмети в цей день.

Дим прямо дме — до морозів.
Хмари пливуть низько, чекайте похолодання.
Річка вкрилася товстим льодом — до врожайного року.
Напередодні морозно, чекайте поганого врожаю.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!