2 травня — день Бориса та Гліба. Про що слід просити кожному християнину у святих, та чого не можна робити

2 травня, православний світ відзначає день Бориса та Гліба. Їх батьком був Володимир Великий, а старшими братами — Ярослав Мудрий та Святополк Окаянний. Гліб отримав від батька Муром, а Борис — Ростов. Обидва прийняли християнство та були гарними правителями, яких любив народ. Під час виконання батьківського доручення відбити набіг печенігів, Борис та його дружина були в поході. Саме там йому стало відомо про смерть батька та про те, що Святополк став новим правителем. Розгніваний Борис не прийняв пропозицію дружини піти на Київ, щоб вступити в боротьбу за титул. Через це більша частина війська пішла від нього. Борис відчував, що скоро його можуть вбити найманці та почав молитися про розорення старшого брата. Святий був заколотий списом, коли йому було 25 років. Він похований у Вишгороді поряд з церквою святого Василя.

Святополк боявся, що Гліб помститься за смерть брата та покликав його в Київ. Під час подорожі,  Ярослав відправив послання князю Муромському, де попереджав про небезпеку та просив повернутися назад. Князя вбив його ж кухар. Через чотири роки на київський престол сів Ярослав Мудрий. Борис та Гліб поховані поряд.

Традиції в цей день.

В цей день селяни молилися святим про гарну торгівлю та великий дохід. Для цього робили замовляння на достаток.

Ввечері було прийнято накривати стіл з великою кількістю страв та запрошувати бідняків. За повір’ям, якщо поділитися малим, отримаєш велике.

Також, в цей день готувалися до посіву буряка, капусти та інших овочів. В прохолодних областях потрібно було зайнятися підготовкою теплих грядок для огірків.

За прикметою, якщо співають солов’ї, то найближчим часом можна не чекати заморозків, буде тепла та сонячна погода.

Кому пощастить зловити білого птаха, протягом року матиме щастя.

Також, намагалися порахувати всі гроші вдома до сходу сонця, щоб залучити достаток та успіх.

Народні прикмети в цей день.

Тепла погода — до гарного врожаю хліба.

На заході сонця ясно — літо буде посушливим.

Соловей заспівав раніше, ніж зозуля — до сприятливого літа, співає до розпускання листя на деревах, чекайте поганого врожаю в саду.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!