2 грудня – святого Аввакума: Головні традиції та заборони, яких слід дотримуватися

2 грудня, православний світ відзначає день пророка Аввакума. Він був одним з дванадцяти малих пророків. Відомостей про святого збереглося небагато. Жив він у 7 столітті та був пророком. Передбачив, що Єрусалимський храм буде зруйновано, відбудеться Вавилонський полон та юдеї повернуться на Батьківщину. В період війни з вавилонськими воїнами, Аввакум вирушив в Аравію. Коли він йшов з обідом для женців, зустрів на своєму шляху янгола Господнього, який переніс святого у Вавилон до пророка Данила, що сидів у в’язниці. Аввакум нагодував його й коли війна закінчилася, пророк повернувся до свого рідного міста та прожив там до старості.

Традиції в цей день.

В давнину дівчата збиралися на посиденьки та бенкети, де займалися рукоділлям й слухали історії один одної. Заміжні жінки проводили обряди на зцілення дітлахів від безсоння та нічного плачу. Найдієвішим був обряд, який проводили в курнику. Дитину омивали спеціальною водою та читали змову. Тоді вона стає спокійніше та добре спить вночі.

Щоб дитина слухалася та поводила себе чесно, проводиться інший ритуал. Знадобиться особиста річ: піжама, майка або сорочка, в якій спить. Після заходу сонця потрібно посидіти в кімнаті з іконами, запалити свічку та прочитати спеціальну змову. Після проведення ритуалу, дитину купають та надягають на неї заговорену річ. Тоді малечі полегшає, пройде агресія та лють й вона стане спокійнішою. Важливо проводити ритуал без присутності дітей в кімнаті, але при цьому вони повинні бути вдома.

Щоб дитина добре навчалася, проведіть ще один обряд. Візьміть п’ять церковних свічок та книгу, яку малюк збирається читати. Підійде підручник, який буде використовуватися найближчим часом. Ритуал проводиться в будній день, коли нікого немає вдома. Для цього потрібно стати перед столом, розташувати на ньому в ряд свічки, а перед ними покласти книгу. З лівого краю до правого починайте запалювати свічки, читаючи при цьому замовляння на гарне навчання. Після завершення ритуали не гасіть свічки, бо вони повинні догоріти, а книгу потрібно залишити на столі дитини в розгорнутому вигляді.

Народні прикмети в цей день.

Велика кількість снігу — до щедрого врожаю трави.

Місяць окутаний туманом, чекайте хуртовини.

Морозна погода, а півень співає, віщує потепління.

Йде дощ — до лютого буде негода погода.

Яскраві зірки в небі, а місяць сховався, чекайте морозів.

Каркання воронів — до снігопаду.

Багато візерунків на вікнах, чекайте пишної зелені навесні.

Птахи розсілися на верхівках дерев — до вітряної погоди.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!