1 жовтня, православний світ відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Традиції в цей день.
В цей день люди йдуть в церкву, щоб помолитися Богородиці та попросити захисту й заступництва.
Цей день здавна вважається переходом осені до зими. За повір’ям, в цей день може статися будь що. Щоб запобігти біді та залучити щастя, потрібно дотримуватись звичаїв й спостерігати за прикметами.
Наприклад, якщо випало багато снігу, то буде багато весіль. Під час весілля йде дощ — до щастя, а якщо стоїть тепла погода — до безтурботного життя. Мороз — бути випробуванням.
Дівчата пригощали перехожих пирогами, годували крихтами птахів та ставили свічку в церкві, щоб швидше вийти заміж. На голову надягають хустки, щоб позбутися поганого та захиститися.
За традицією, сьогодні потрібно топити піч, пекти млинці та пригощати ними родину й гостей.
Також, необхідно не забути пом’янути померлих.
Раніше жінки проводили заміну солом’яних матраців та спалювали старе сіно. Таким чином відганяли хвороби та залучали щастя. В наматрацник клали сіно та гілки полину, щоб нечисть не знайшла дорогу в дім.
Також, традицією було ходити в ліс по гриби, сушити їх в печі та розкладати в затишних місцях. Таким чином задобрювали Домового, щоб він допомагав. Через рік гриби слід викинути, подякувати Домовику та принести йому інші дари.
На Покрову печуть каравай, яким пригощали сусідів та домочадців. Якщо каравай з’їли весь, тоді родина житиме в достатку.
Обов’язково, потрібно помолитися про захист та заступництво. Якщо немає можливості відвідати церкву, можна помолитися вдома перед образом Богородиці.
В цей день влаштовувалися гучні гуляння. Якщо дівчатам буде весело, то після заміжжя життя буде вдалим.
Народні прикмети в цей день.
Птахи відлітають — до швидкого приходу зими.
Журавлі кружляють в небі, чекайте хуртовин.
Дерева ще не скинули листя — бути морозам та сильним снігопадам взимку.
Йде дощ — до негожої погоди.