13 травня — святого Якова. Чого краще не робити в цей день усім господарям

13 травня, православний світ відзначає день апостола Якова Зеведеєвого. Він був одним учні Ісуса Христа. До того, як стати проповідником, святий був звичайним рибалкою. Загинув Яків мученицькою смертю в Єрусалимі, де його обезголовили.

Традиції в цей день.

13 травня невдалий день для далекої подорожі. Якщо уникнути поїздки неможливо, тоді перед виходом потрібно вмитися талою водою. Цей обряд захистить від неприємностей у дорозі.

Наші предки в цей день проводили різні обряди та читали замови для одужання від глухоти.

Травень завжди вважався найнебезпечнішим та нестабільним з-поміж всіх інших місяців року. Краще не починати сьогодні важливих та серйозних справ.

Предки вірили, якщо одружитися в травні, тоді подружнє життя буде нещасливим й чоловік з дружиною буде маятися.

Також, існують й інші причини, з яких в цей день не одружуються.

Травень — це місяць, коли починаються сільськогосподарські роботи, що продовжуються до осені. Селяни орали землю, саджали зернові культури та овочі й пасли худобу. Тому, на веселощі просто не було часу.Травень був важким місяцем через закінчення продовольчих запасів, а на весілля обов’язково потрібно накривати щедрий стіл.

Раніше люди намагалися справити весілля восени, коли закінчувалися польові роботи, врожай вже зібрали, а в льохах було повно запасів. Також, в травні не хрестять дітей та не сватаються.

В давні часи жінки намагалися народити раніше травня, щоб виходити працювати на поле. Через те, що в травні жінки були зайняті польовими роботами, їх дітлахи з перших днів життя не отримували належного догляду, звідси й повір’я про важке життя.

Астрологи підтверджують, що травень є нещасливим місяцем з усіх. Саме в цей час зіткаються два нестабільні знаки Зодіаку — Телець та Близнюки. Тельці наполегливі та вперті, а Близнюки не прислухаються до порад й не бажають розуміти когось. Коли ці два знаки зіткаються, вони не можуть мирно жити поряд один з одним та домовлятися. Тому, молодята не хочуть притягувати до себе такі проблеми в стосунках.

Також, в травні складніше будувати кар’єру та проводити переговори, бо зустрічі будуть невдалими.Народні прикмети в цей день.

Схід сонця ясний — до сонячного літа.

Похмура погода, чекайте дощового літа.

В ніч на Якова небо всіяне зірками — до багатого врожаю та теплого літа.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!