27 лютого — день Прокопія. Що можна та чого не варто робити усім християнам

27 лютого — православний світ відзначає день Прокопія. Він народився в 8 столітті, був візантійським монахом та жив у Константинопольському монастирі. Він був вчителем Василя Сповідника. Під час гонінь на християн, їх обох схопили та жорстоко катували.

Традиції в цей день.

З цієї дати право володарювання переходить до весни, сніг починає танути та теплішає. Через це всі дороги розкисали та неможливо було проїхати.

Традиційно в цей день слід сходити в баню, змити проблеми та хвороби. Якщо в цей момент випадково вдаритися об лавку — до несподіваного прибутку.

Прокопія вважають покровителем мисливців та рибалок. Також, чоловіки готуються до нового сезону, готують інструмент, а господині займаються перебиранням насіння для посівних робіт.

В цей день проводять ритуали проти болю в суглобах. Не можна нікому відмовляти в проханнях. День Прокопія вважається непередбачуваним, бо може статися будь-що.

Намагайтеся допомагати людям, коли їм це необхідно, бо колись допомога може знадобитися вам. Іноді люди можуть перетинати кордони дозволеного та користуються добротою іншої людини. Наприклад сусід, якого одного разу підвезли до роботи, більше не хоче їздити на громадському транспорті, а чекає біля машини. Таких прикладів існує багато, тому іноді все-таки потрібно вміти відмовляти, щоб не сідали на голову.

Наприклад, віник взагалі не можна позичати нікому ні за яких обставин, інакше разом з ним можна віддати своє щастя та матеріальну стабільність.

Не можна ділитися прикрасами, посудом, одягом та особливо взуттям. Разом з цим можна віддати щастя, здоров’я та успіх. Якщо взяти чужі речі, можна залучити в родину негаразди та проблеми. Сіль взагалі вважається магічним продуктом, тому їх ні в якому разі не можна нікому позичати.

Народні прикмети в цей день.

Вівці б’ються лобами — до сильного вітру.

Вилізли перші проліски — починайте роботи в полі.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!