10 травня — святого Степана. Що потрібно зробити в цей день, щоб отримати захист від усіх бід

10 травня, православний світ відзначає день Семена. Він став християнином в зрілому віці, але був одним з 70 апостолів, бо проповідував вчення Христа. Коли помер перший Єрусалимський єпископ Яків, його місце зайняв Семен. Він жив 120 років та загинув мученицькою смертю — його розіп’яли на хресті.

Традиції в цей день.

До цього дня продовжуються роботи в саду, на городі та в полях.

За повір’ям, сьогодні не можна приносити в будинок тваринок або пташок, яких знайшли на вулиці. Це може бути нечиста сила, яка обернулася на звіра чи птаха.

Раніше в цей день відзначали іменини землі. Тому, зі світом пов’язано багато традицій. Якщо у людини проблеми з серцем, 10 травня потрібно прикласти жменю землі до грудей.

Саме з цього дня починають збирати цілющі трави. Також, традиційно йдуть шукати скарби. Для цього брали спеціальне оснащення, металошукачі та вирушали на пошуки цінних металів. З пошуками скарбів, також, пов’язано багато прикмет. Під час пошуків скарбів в лісі, візьміть з собою монети та воду, щоб відкупитися від Лісовика. Якщо знайшовся скелет з кулею, заберіть їх й вона стане оберегом. Якщо знайшли щось цінне подякуйте за це. Щоб знайти блискучі скарби, перед тим як розкопувати землю, потрібно почистити штик лопати до блиску. Після того, як щось знайшли, не очищуйте лопату від бруду, щоб вона й надалі допомагала знаходити цінні предмети. Якщо знахідка дрібна, її можна подарувати шукачу новачку — це допоможе знаходити більше дорогоцінних предметів.

Під час пошукових робіт не можна свистіти, кричати та розмовляти. Скарби варто починати шукати до сходу сонця. Напередодні пошукових робіт потрібно вийти у людяне місце та кинути монету на землю, щоб її хтось знайшов й взяв, це залучить успіх на пошуки. Не одягайте на пошуки яскравого одягу, інакше знахідка злякається.

Народні прикмети в цей день.

Вранці ясно, в обід хмарно, а ввечері небо знов чисте — до заморозків.

Вранці суха трава та немає роси — ввечері чекайте зливи.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!