Categories: Релігія

1 червня — день Івана Довгого: історія, традиції та прикмети свята, яких слід дотримуватися

1 червня, православний світ відзначає день Івана Углицького. Він народився в родині князя Андрія Васильовича та княгині Олени. В шість років втратив матір й щоб заспокоїти себе, постійно перебував в молитві. Іван носив скромний одяг та стримував себе у вживанні їжі й води. Коли відбулося загострення відносин між сусідніми князівствами, дядько Івана наказав кинути у в’язницю племінника та його батька з братом. Більше волю вони не бачили.

Івана заточили в Спасо-Прилуцькому монастирі, де він прожив понад 30 років. Перед смертю став ченцем та отримав ім’я Ігнатій. Мощі святого, а потім й могила, лікували людей.

Традиції в цей день.

З цього часу починається справжнє літо. Дні стають довшими, а ночі — коротшими.

1 червня завжди сіяли пшеницю й щоб отримати щедрий врожай, господині вранці пекли круглі паляниці, які потім несли в поле, щоб пригостити всіх робітників. Якщо залишався хоч один шматочок паляниці, його не можна було нести додому. Тому, віддавали його птахам.

1 червня — день, коли можна зцілитися від різних недугів. Сьогодні можна передати осиці свої негаразди. Знайдіть осинник та в Чистий Четвер придбайте нову мотузку. Вранці 1 червня слід піти до осик з мотузкою під пахвою неробочої руки. По дорозі не зупиняйтеся та не розмовляйте, не озирайтеся, не пийте й не їжте. Навіть не вітайтеся ні з ким. В гаю потрібно знайти старий сухий пень, але поряд з ним повинні рости дві здорові осики. Між ними натягніть мотузку та промовте спеціальні слова. Потім розв’яжіть та замотайте мотузку. Візьміть від пахву та йдіть додому, не розмовляючи. Після повернення додому, покладіть мотузку під подушку на 40 днів. Потім спаліть її подалі від будинку.

Також, сьогодні йдуть в ліс збирати конвалії, щоб приготувати відвар та цілющу настоянку для лікування епілепсії, водянки й хвороб серця. Конвалія добре знімає втому, але слід знати, як правильно приготувати заготовку, інакше може вийти отрута. Молодиці використовували коріння конвалії для натирання щік, щоб вони були рум’яними.

В цей день з дубових гілок виготовляли віники, розпалювали їх в гарячій воді та мели всі кути в оселі. За повір’ям, це зробить стосунки подружжя міцними.

Народні прикмети в цей день.

Протягом двох днів дощить — до кінця червня буде суха погода.

Прохолодно, чекайте такої ж погоди протягом 40 днів.